Nádson Rodrigues de Souza

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nádson
Të dhënat personale
Emri i plotëNádson Rodrigues de Souza
Data e lindjes (1982-01-30) 30 Janar, 1982 (39 vjeç)
Vendi i lindjesSerrinha, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2001-2003Vitória
2003-2008Suwon Samsung Bluewings
2006Corinthians
2008Vegalta Sendai
2009Vitória
2009Bahia
2010Sport Recife
Ekipi kombëtar
2003Flag of Brazil.svg Brazili2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Nádson Rodrigues de Souza (lindur më 30 Janar 1982) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2003 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]