Néris-les-Bains

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Néris-les-Bains
Komunë
noform
Pamje nga Néris-les-Bains
Stema_figura
Vendndodhja
Néris-les-Bains is located in Franca
Néris-les-Bains
Néris-les-Bains
46°17′16″V 2°39′41″L / 46.287777777778°V 2.6613888888889°L / 46.287777777778; 2.6613888888889Koordinatat: 46°17′16″V 2°39′41″L / 46.287777777778°V 2.6613888888889°L / 46.287777777778; 2.6613888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.13 km2
Popullsia 2606 banorë
Dendësia 79 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03310
INSEE 03195
Faqja Zyrtare http://www.ville-neris-les-bains.fr


Néris-les-Bains është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Néris-les-Bains ka një popullsi prej 2606 banorë dhe sipërfaqe 33.13 km², me një dendësi prej 79 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Néris-les-Bains – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale