Nassigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nassigny
Komunë
noform
Pamje nga Nassigny
Vendndodhja
Nassigny is located in Franca
Nassigny
Nassigny
46°29′35″V 2°36′07″L / 46.493055555556°V 2.6019444444444°L / 46.493055555556; 2.6019444444444Koordinatat: 46°29′35″V 2°36′07″L / 46.493055555556°V 2.6019444444444°L / 46.493055555556; 2.6019444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.32 km2
Popullsia 191 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03193


Nassigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Nassigny ka një popullsi prej 191 banorë dhe sipërfaqe 18.32 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nassigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale