Nata pa hënë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Nata pa hënë është një film shqiptar i vitit 2004, me regji dhe skenar të Artan Minarolli.

Një vajzë e re dhe gjyshi i saj përpiqen të arratisen nga Shqipëria. Gjatë rrugës Rudina takon një djalë, por gjyshi i saj e ndalon atë.

AKTORET[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]