Naves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Naves
Komunë
noform
Pamje nga Naves
Vendndodhja
Naves is located in Franca
Naves
Naves
46°10′30″V 3°06′33″L / 46.175°V 3.1091666666667°L / 46.175; 3.1091666666667Koordinatat: 46°10′30″V 3°06′33″L / 46.175°V 3.1091666666667°L / 46.175; 3.1091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.13 km2
Popullsia 113 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03330
INSEE 03194


Naves është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Naves ka një popullsi prej 113 banorë dhe sipërfaqe 8.13 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Naves (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale