Naves, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Naves, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Naves shiko Naves.


Naves
Komunë
noform
Pamje nga Naves
Vendndodhja
Naves is located in Franca
Naves
Naves
46°10′30″V 3°06′33″L / 46.175°V 3.1091666666667°L / 46.175; 3.1091666666667Koordinatat: 46°10′30″V 3°06′33″L / 46.175°V 3.1091666666667°L / 46.175; 3.1091666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.13 km2
Popullsia 113 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03330
INSEE 03194


Naves është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Naves ka një popullsi prej 113 banorë dhe sipërfaqe 8.13 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Naves (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale