Ndërtesë banimi në rr.Gani Çavdarbasha nr.17 shtëpia e Shehzades

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ndërtesë banimi në rr.Gani Çavdarbasha nr.17 shtëpia e Shehzades
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Prizren, Kosovë
Ndërtuar Shek. XIX
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 615/55
Nr. i referencës 559

Ndërtesë banimi në rr.Gani Çavdarbasha nr.17 shtëpia e Shehzades është një monument i trashëgimisë kulturore në Prizren, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor", i miratuar me numër 615/55.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]