Neuilly-en-Donjon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuilly-en-Donjon
Komunë
noform
Pamje nga Neuilly-en-Donjon
Vendndodhja
Neuilly-en-Donjon is located in Franca
Neuilly-en-Donjon
Neuilly-en-Donjon
46°20′42″V 3°53′08″L / 46.345°V 3.8855555555556°L / 46.345; 3.8855555555556Koordinatat: 46°20′42″V 3°53′08″L / 46.345°V 3.8855555555556°L / 46.345; 3.8855555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.02 km2
Popullsia 218 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03130
INSEE 03196


Neuilly-en-Donjon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Neuilly-en-Donjon ka një popullsi prej 218 banorë dhe sipërfaqe 25.02 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuilly-en-Donjon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale