Neuilly-le-Réal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neuilly-le-Réal
Komunë
noform
Pamje nga Neuilly-le-Réal
Stema_figura
Vendndodhja
Neuilly-le-Réal is located in Franca
Neuilly-le-Réal
Neuilly-le-Réal
46°27′51″V 3°25′55″L / 46.464166666667°V 3.4319444444444°L / 46.464166666667; 3.4319444444444Koordinatat: 46°27′51″V 3°25′55″L / 46.464166666667°V 3.4319444444444°L / 46.464166666667; 3.4319444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.97 km2
Popullsia 1458 banorë
Dendësia 31 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03340
INSEE 03197


Neuilly-le-Réal është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Neuilly-le-Réal ka një popullsi prej 1458 banorë dhe sipërfaqe 46.97 km², me një dendësi prej 31 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuilly-le-Réal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale