Neure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Neure
Komunë
noform
Pamje nga Neure
Vendndodhja
Neure is located in Franca
Neure
Neure
46°44′48″V 2°58′50″L / 46.746666666667°V 2.9805555555556°L / 46.746666666667; 2.9805555555556Koordinatat: 46°44′48″V 2°58′50″L / 46.746666666667°V 2.9805555555556°L / 46.746666666667; 2.9805555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.97 km2
Popullsia 177 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03320
INSEE 03198


Neure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Neure ka një popullsi prej 177 banorë dhe sipërfaqe 11.97 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale