Neuvy, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Neuvy, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Neuvy shiko Neuvy.


Neuvy
Komunë
noform
Pamje nga Neuvy
Vendndodhja
Neuvy is located in Franca
Neuvy
Neuvy
46°33′43″V 3°17′25″L / 46.561944444444°V 3.2902777777778°L / 46.561944444444; 3.2902777777778Koordinatat: 46°33′43″V 3°17′25″L / 46.561944444444°V 3.2902777777778°L / 46.561944444444; 3.2902777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.03 km2
Popullsia 1557 banorë
Dendësia 82 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03000
INSEE 03200


Neuvy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Neuvy ka një popullsi prej 1557 banorë dhe sipërfaqe 19.03 km², me një dendësi prej 82 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Neuvy (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale