Nizerolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nizerolles
Komunë
noform
Pamje nga Nizerolles
Vendndodhja
Nizerolles is located in Franca
Nizerolles
Nizerolles
46°05′53″V 3°38′17″L / 46.098055555556°V 3.6380555555556°L / 46.098055555556; 3.6380555555556Koordinatat: 46°05′53″V 3°38′17″L / 46.098055555556°V 3.6380555555556°L / 46.098055555556; 3.6380555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.57 km2
Popullsia 351 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03250
INSEE 03201


Nizerolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Nizerolles ka një popullsi prej 351 banorë dhe sipërfaqe 17.57 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nizerolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale