Nonières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nonières
Komunë
noform
Pamje nga Nonières
Vendndodhja
Nonières is located in Franca
Nonières
Nonières
44°56′00″V 4°29′13″L / 44.933333333333°V 4.4869444444444°L / 44.933333333333; 4.4869444444444Koordinatat: 44°56′00″V 4°29′13″L / 44.933333333333°V 4.4869444444444°L / 44.933333333333; 4.4869444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.34 km2
Popullsia 217 banorë
Dendësia 23 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07160
INSEE 07165


Nonières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Nonières ka një popullsi prej 217 banorë dhe sipërfaqe 9.34 km², me një dendësi prej 23 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nonières – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale