Noyant-d'Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Noyant-d'Allier
Komunë
noform
Pamje nga Noyant-d'Allier
Vendndodhja
Noyant-d'Allier is located in Franca
Noyant-d'Allier
Noyant-d'Allier
46°28′47″V 3°07′24″L / 46.479722222222°V 3.1233333333333°L / 46.479722222222; 3.1233333333333Koordinatat: 46°28′47″V 3°07′24″L / 46.479722222222°V 3.1233333333333°L / 46.479722222222; 3.1233333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.05 km2
Popullsia 703 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03210
INSEE 03202


Noyant-d'Allier është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Noyant-d'Allier ka një popullsi prej 703 banorë dhe sipërfaqe 21.05 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Noyant-d'Allier – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale