Nozières

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Nozières
Komunë
noform
Pamje nga Nozières
Vendndodhja
Nozières is located in Franca
Nozières
Nozières
45°01′43″V 4°32′37″L / 45.028611111111°V 4.5436111111111°L / 45.028611111111; 4.5436111111111Koordinatat: 45°01′43″V 4°32′37″L / 45.028611111111°V 4.5436111111111°L / 45.028611111111; 4.5436111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.79 km2
Popullsia 268 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07270
INSEE 07166


Nozières është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Nozières ka një popullsi prej 268 banorë dhe sipërfaqe 21.79 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Nozières (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale