Oguchi Onyewu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
QSicon in Arbeit.svg Ky artikull apo seksion është jo i plotë ose me cilësi të dobët. Mund të ndihmoni Wikipedian duke e përmirësuar!
Ky artikull duhet të përmirësuar në:  Pa referenca, Pa kategori, Pa lidhje interwiki, Nuk ka strukture te mire, Nuk ka përmbajtje të mjaftueshme--Liridon 1 shtator 2010 11:29 (CEST)
Të dhëna personale


Oguchialu Chijioke "Oguchi" Onyewu (lindur më 13 maj, 1982) në Washington, D.C.) është futbollist amerikan i cili luan si mbrojtës për S.P Lisbona të kampionatit portugez dhe "Kombëtaren e SHBA-së".