Orgnac-l'Aven

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Orgnac-l'Aven
Komunë
noform
Pamje nga Orgnac-l'Aven
Stema_figura
Vendndodhja
Orgnac-l'Aven is located in Franca
Orgnac-l'Aven
Orgnac-l'Aven
44°18′22″V 4°26′00″L / 44.306111111111°V 4.4333333333333°L / 44.306111111111; 4.4333333333333Koordinatat: 44°18′22″V 4°26′00″L / 44.306111111111°V 4.4333333333333°L / 44.306111111111; 4.4333333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.84 km2
Popullsia 555 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07150
INSEE 07168


Orgnac-l'Aven është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Orgnac-l'Aven ka një popullsi prej 555 banorë dhe sipërfaqe 21.84 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Orgnac-l'Aven – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale