Ozon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ozon
Komunë
noform
Pamje nga Ozon
Vendndodhja
Ozon is located in Franca
Ozon
Ozon
45°09′57″V 4°48′10″L / 45.165833333333°V 4.8027777777778°L / 45.165833333333; 4.8027777777778Koordinatat: 45°09′57″V 4°48′10″L / 45.165833333333°V 4.8027777777778°L / 45.165833333333; 4.8027777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.32 km2
Popullsia 391 banorë
Dendësia 47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07370
INSEE 07169


Ozon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Ozon ka një popullsi prej 391 banorë dhe sipërfaqe 8.32 km², me një dendësi prej 47 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ozon (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale