Péreyres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Péreyres
Komunë
noform
Pamje nga Péreyres
Vendndodhja
Péreyres is located in Franca
Péreyres
Péreyres
44°46′37″V 4°15′14″L / 44.776944444444°V 4.2538888888889°L / 44.776944444444; 4.2538888888889Koordinatat: 44°46′37″V 4°15′14″L / 44.776944444444°V 4.2538888888889°L / 44.776944444444; 4.2538888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.63 km2
Popullsia 51 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07450
INSEE 07173


Péreyres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Péreyres ka një popullsi prej 51 banorë dhe sipërfaqe 12.63 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Péreyres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale