Périgny, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Périgny, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Périgny shiko Périgny.


Périgny
Komunë
noform
Pamje nga Périgny
Vendndodhja
Périgny is located in Franca
Périgny
Périgny
46°15′03″V 3°33′19″L / 46.250833333333°V 3.5552777777778°L / 46.250833333333; 3.5552777777778Koordinatat: 46°15′03″V 3°33′19″L / 46.250833333333°V 3.5552777777778°L / 46.250833333333; 3.5552777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.22 km2
Popullsia 468 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03120
INSEE 03205


Périgny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Périgny ka një popullsi prej 468 banorë dhe sipërfaqe 27.22 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Périgny (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale