Përdoruesi:Eagleal/Projekte/Bio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Për përdorimin dhe informacione rreth projektit shikoni faqen e diskutimit.

Kujdes!: Informacionet rreth personit/ave mund të mos të jenë të vërteta, pasi kjo faqe është vetëm për shikim të parakoshëm (preview only).


Software Fistëku
Edgar Allan Poe 2.jpg
Filan Fistëku ne Vlore
Informacione
Ditëlindja:1 Janar 1928
Vendlindja:Tiranë
Vdekur më: 1989
Vendvdekja:Vlorë
Aktiviteti:aktorshkrimtar
politikan
Nënshtetësia:shqiptar
Vënde të rrjetit
Faqja zyrtare:www.filan.org
Website i dyte:www.filan2.org
Website i tretë:www.filan3.org
Software Poe Fistëku [sqt. Softuer Po Fistëku] (Tiranë1 Janar 1928Vlorë1989) ishte një aktor, shkrimtar dhe politikan

shqiptar. Gjergj Kastrioti ishte djali më i vogël i Gjon Kastriotit dhe i princeshës malazeze Vojsava, fëmija i fundit midis 4 djemve dhe 5 vajzave. Mendohet se lindi më 6 maj 1405, u morr peng nga Pushtuesit Osman që në moshë të mitur dhe u dërgua në oborrin e Sulltanit në Adrianopojë.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lorem ipsum ei unum decore ignota pro, has ut feugiat delectus gubergren. Id alia kasd mundi his, qui eu melius habemus. Mea ne option consequat. Nam ridens voluptatum at, cum ex dolore alterum aliquando, et eos suavitate appellantur.No delenit legimus facilisi eam, justo iusto exerci te his. At doctus suscipit principes duo, noster suscipiantur pri ut, errem tollit repudiare eu eam. Eam primis atomorum ut. Dolor civibus dissentias no sea. Lorem ipsum ei unum decore ignota pro, has ut feugiat delectus gubergren. Id alia kasd mundi his, qui eu melius habemus. Mea ne option consequat. Nam ridens voluptatum at, cum ex dolore alterum aliquando, et eos suavitate appellantur.No delenit legimus facilisi eam, justo iusto exerci te his. At doctus suscipit principes duo, noster suscipiantur pri ut, errem tollit repudiare eu eam. Eam primis atomorum ut. Dolor civibus dissentias no sea. Lorem ipsum ei unum decore ignota pro, has ut feugiat delectus gubergren. Id alia kasd mundi his, qui eu melius habemus. Mea ne option consequat. Nam ridens voluptatum at, cum ex dolore alterum aliquando, et eos suavitate appellantur.No delenit legimus facilisi eam, justo iusto exerci te his. At doctus suscipit principes duo, noster suscipiantur pri ut, errem tollit repudiare eu eam. Eam primis atomorum ut. Dolor civibus dissentias no sea.


alEagle
Meant to be Albanian.
Ndodheni në Eagleal/Projekte/Bio
Të tjera

Vëndi Web
aleagle.altervista.org
AlbaniaBack::Beta

Legacy

Contents
CreativeCommonsSomeRights.png

Arkivat e disktumit

Krijimtaria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • DragonBall®
 • DragonBall®
 • DragonBall®
 • DragonBall®
 • DragonBall®
 • DragonBall®

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Green Onions - Booker T & The M.G.s
 • Boom Boom - John Lee Hooker


Bibliografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 • Trogime të Frikshme - Edgar Allan Poe
 • Trogime të Frikshme - Edgar Allan Poe
 • Trogime të Frikshme - Edgar Allan Poe
 • Trogime të Frikshme - Edgar Allan Poe

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]