Përdoruesi diskutim:Adrian~sqwiki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Adrian~sqwiki. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtashëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Fotografi për artikuj[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung

Adrian nëse ke ndonjë foto (për ndonjërin nga artikujt që ke pregatitur), do të ishte për mrekulli prezentimi i saj.--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 17 15:59 (UTC)

Wikibook[Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko b:Wiki kuzhina--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 18 19:03 (UTC)

Dokumente, vjersha e gjëra të tilla[Redakto nëpërmjet kodit]

Materialet (tekstet) që kanë përmbajtjen e një dokumenti, vjershe apo edhe libri duhet që pas një kohe të barten në nën projektet. Këtu do të ishte mirë që të shkruajmë (të japim të dhëna) mbi ato materiale. Nën projektet janë menduar si shtesa për këto qëllime, Dori (pas kërkesës së një përdoruesi) ka hapur për ne tre nën-projekte të cilat po që se nuk funksionojnë si duhet do të mbyllen. Të lutem shiko së paku projektin Wikibooks të cilin mendojë se kemi mundësi ta mbajmë më mirë me ndihmen tënde. Edhe aty po thuajse çdo gjë funksionon si këtu (edhe hyrja) por përmbatja e teksteve është me karakter tjetër dhe lë hapsirë më të madhe.


Wikipedia mbahet nga Fondacioni Wikimedia, një fondacion pa përfitime i regjistruar në Florida, ShBA. Wikimedia mban edhe disa projekte të tjera Wiki:
WikiLibra WikiFjalori WikiCitate WikiBurime WikiSpeciet WikiLajme Commons Meta-Wiki

--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 23 00:23 (UTC)

Bankënotat dhe Monedhat[Redakto nëpërmjet kodit]

Category:Foto:banka e Shqipërisë--Hipi Zhdripi 2005 Dhjetor 30 09:47 (UTC)

Filmat shqip[Redakto nëpërmjet kodit]

E pash qe i ke shkrua disa artikuj per filma shqiptare, nese eshte e mundeshme me shkruaj edhe temen e filmit, nuk duhet me qene e shume, te filmat shqip eshte problem qe ne internet nuk gjinden shumë info, flm per mirekuptim. --(°-°) diskuto°) 2006 Maj 17 16:24 (UTC)

Ngarkimi i fotografive[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje i nderuar. Fotografit eshte mire te i ngarkoni tek Commons nga i cili vend mund wikipedia ne cdo guhe te i perdore.
Sa i perket ngarkimit te fotove ne wikipedia shqip duhet pasur parasysh 2 gjera te rendesishme:
  1. Fotoja te ket lisence, dmth paraqit se eshte e liruar, eshte publike, eshte logo etj etj (e ke listen e lisencave gjat ngarkimit), nese nuk ka aty lisencen qe ju doni te paraqisni atehere paraqisni tek pershkrimi. Kjo duhet patjeter te behet sepse me heret ose me vone fotot pa lisence do te grisen.
  2. Fotoja e ngarkuar te lidhet me ndonje artikull, pra te shebeje per dicka per plotesimin e nje artikulli, per sqarimin e tij apo sidoqoft por te jet e lidhur sepaku me nje artikull, perndryshe nuk eshte e nevojshme e pa lidhur qe nenkupton heret ose von grisjen e saje.

Flm per mirkuptim. Puntori (diskutimetredaktimetbllokimembrojtjegrisjezhvendosje)

Paralajmerimi i fundit[Redakto nëpërmjet kodit]

Me vie keq te te them por duhet edhe nje here te te paralajmeroj sepse si duket faqen e diskutimeve nuk e lexon. Ketu jane kontributet e tua me foto. Shfletoj tegjitha dhe vendo lisence. Dmth trego ku i ke mar apo i ke bere vet apo i ke skenuar apo nga ndonje web faqe publike etj etj.

Perndryshe do te grisen seshpejti tegjitha pe lisence. (Puntori 28 Nëntor 2006 14:06 (UTC))

Figura:Filatelia Shqiptare 0415.jpg}} --Λeternus 9 Dhjetor 2006 21:45 (UTC)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren.--Roboti Tung (diskutimet) 9 shtator 2012 14:05 (CEST)

Llogaria juaj do të riemërohet[Redakto nëpërmjet kodit]

20 mars 2015 09:17 (CET)

Renamed[Redakto nëpërmjet kodit]

19 prill 2015 13:38 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:53 (CEST)

Ju keni ngarkuar figura që nuk janë përdorur në asnjë faqe. Mund ti fshini ose të gjeni artikujt e përshtatshëm ku mund të përdoren --OlsiBot (diskutimet) 9 shtator 2015 03:54 (CEST)