Përdoruesi diskutim:Milonjë

  Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
  Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Milonjë. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
  Fillo një temë të re diskutimi.
  Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

  Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
  Përshëndetje Milonjë, mirëserdhe në Wikipedian në shqip !
  Gtk-dialog-info.svg

  Kjo është faqja juaj e diskutimit, në të cilën do të merrni mesazhe nga përdoruesit e tjerë. Në qoftë se ke pyetje mund të adresohesh pa ngurrim tek Oda e fillestarëve, ku një përdorues me eksperiencë do të ketë mirësinë të të përgjigjet sa më shpejt.

  Përpara se të redaktoni një faqe në Wikipedia ne do t’iu rekomandonim të lexonit se si redaktohet dhe formatohet një faqe. Gjithashtu është e këshillueshme që të përdorni livadhin tonë për të eksperimentuar përpara se të redaktoni një artikull në Wikipedia. Në qoftë se dëshironi të krijoni një artikull të ri ndiqni Kujdestarin e artikujve, i cili do t’iu ofrojë ndihmë hap pas hapi. Kujdes, ju nuk duhet të kopjoni tekst nga faqet e tjera në internet dhe ta vendosni në Wikipedia! Gjithashtu gjatë katër ditëve të para të krijimit të llogarisë nuk do të mund të zhvendosni faqe nën një titull të ri alternativ.

  Për t’iu përgjigjur një mesazhi nga një përdorues tjetër, duhet të shkoni në faqen e tij të diskutimit dhe të shtypni komandën “Shto një temë (të re diskutimi)”. Mos harro që diskutimet e tua duhet ti nënshkruash me (~~~~) ose thjesht shtyp butonin Insert-signature.png në fund të mesazhit tënd.

  faqen tuaj të përdoruesit ju mund të shkruani shkurtimisht rreth vetes tuaj në mënyrë që wikipedianët e tjerë të të njohim më lehtë. E këshillueshme do të qe përdorimi si stampës {{Babel}}. Në qoftë se dëshiron ti mund të vendosësh edhe vendbanimin tënd aktual në hartën e wikipedianëve.

  Mos harroni të ndryshoni preferencat tuaja.

  Wikipedianët të urojnë punë të mbarë! Liridon (diskutimet) 9 mars 2018 20:51 (CET)Reply[përgjigju]

  Në ndihmën tënde janë faqet:


  Not Albanian? sq-0? Click here!


  Ndre Mjedja[Redakto nëpërmjet kodit]

  Nese do te shtosh material te ri, mund ta besh pa hequr te vjetrin, sidomos nese eshte i referencuar.--Udha (diskutimet) 10 mars 2018 16:21 (CET)Reply[përgjigju]

  Jo zoteri, e shperfill fare te vjetrin une meqe kam monografine. Te vjetrin e le per detaje kozmetike qe ky botim i 1988 nuk ka si t'i kete meqe eshte shkruar ne periudhe jolirie. Bujrum ne do te kontribuosh ne menyren e re si do te jete artikulli, me Idrizin dhe Qukun aty, meqe i kemi. Tekst i trashë

  Faleminderit[Redakto nëpërmjet kodit]

  Faleminderit per artikujt e rinj Javer Hurshiti, Hilmi Leka, Llambi Aleksi dhe Maqo Çomo. Nje perkujtese, te lutem shto nga nje reference kur te kesh kohe. Gjithe te mirat! --1l2l3k (diskutimet) 14 mars 2018 15:12 (CET)Reply[përgjigju]

  zhbërjet[Redakto nëpërmjet kodit]

  Përse po zhbën në mënyrë kompulsive artikullin mbi dekoratën Heroi i Popullit?--Udha (diskutimet) 20 mars 2018 18:54 (CET)Reply[përgjigju]

  Po vetes a ia bëre këtë pyetje in primis? --Milonjë (diskutimet) 20 mars 2018 20:00 (CET)Reply[përgjigju]
  Une ta dhashë arsyen: WP:Banrevert. Ti nuk ke arsye të zhbësh.--Udha (diskutimet) 20 mars 2018 20:03 (CET)Reply[përgjigju]
  Deliri tejkalon arsyet. Arsyen ta dhashe une: kam kontribuar me burim te verifikueshem, dhe po ashtu eshte edhe burimi tjeter. Me heqjen e burimit te verifikueshem ti po demton wikipedia-n dhe humb kohen si rob kotesie dhe i hiçit duke zhbere. --Milonjë (diskutimet) 20 mars 2018 20:05 (CET)Reply[përgjigju]
  Nuk ka rëndësi me çfarë ke kontribuar, kur kontribon me sockpuppet është në kundërshtim me rregullat e Wikipedias dhe mund të zhbëhet pa dhënë arsye fare--Udha (diskutimet) 20 mars 2018 20:07 (CET)Reply[përgjigju]
  Ka rendesi verifikueshmeria ne radhe te pare para besnikerise ndaj kotesise qe ke ti --Milonjë (diskutimet) 20 mars 2018 20:08 (CET)Reply[përgjigju]
  Rregullat e Wikipedias nuk i cakton ti. Ato janë të caktuara tashmë. Lexo WP:Banrevert--Udha (diskutimet) 20 mars 2018 20:09 (CET)Reply[përgjigju]
  E rendesishme eshte kjo Wikipedia:Verifiability, ku kapesh ti per te shfryre deliret dhe kohebjerrjen tende jane grepa te kotesive dhe te hiçit --Milonjë (diskutimet) 20 mars 2018 20:10 (CET)Reply[përgjigju]
  Wikipedia cakton cfare eshte e rendesishme dhe WP:Banrevert ma lejon zhberjen sado qe ti je mllefosur dhe vandalizon nga inati.--Udha (diskutimet) 20 mars 2018 20:12 (CET)Reply[përgjigju]
  Vazhdo zhbej kohen tende atehere dhe anashkalo rendesine e nje reference te verifikueshme qe nuk te hyn ne sy per dobine e artikujve. --Milonjë (diskutimet) 20 mars 2018 20:14 (CET)Reply[përgjigju]
  Ti me duket nuk kuptuake gjuhen angleze. Lexo WP:Banrevert para se te zhbesh ne menyre kompulsive. --Udha (diskutimet) 20 mars 2018 20:15 (CET)Reply[përgjigju]
  Kuptuake?! Si pandehet te jape mend dikush qe nuk zoteron gjuhen e wikit ku pretendon te kontribuoje duke zhbere me ore te tera? --Milonjë (diskutimet) 20 mars 2018 20:16 (CET)Reply[përgjigju]
  Asnjë "ë" në komentin tënd të fundit, kurse mua më jep mend. Si shkruake ashtu?--Udha (diskutimet) 20 mars 2018 20:18 (CET)Reply[përgjigju]
  Pertoj t'i shkruaj me ë nje zhberesi qe çon kohen e vet dem ne perpjekje per t'i fyer kontributin te tjereve. Kuptuake?! --Milonjë (diskutimet) 20 mars 2018 20:20 (CET)Reply[përgjigju]
  Si përtuake të shkruash mirë? Po fyen kontributin tim! --Udha (diskutimet) 20 mars 2018 20:21 (CET)Reply[përgjigju]
  Nuk më le gje te fyej tek ti, po e fyen vete veten duke shpene kohen dem. Ç'na kuptuake --Milonjë (diskutimet) 20 mars 2018 20:23 (CET)Reply[përgjigju]
  Te dy bete lufte editimesh, dhe te dy u bllokuat per 1 jave. Sic mund ta dini, nese e perserisni, bllokimi i ardhshem mund te jete me i gjate. --1l2l3k (diskutimet) 20 mars 2018 20:59 (CET)Reply[përgjigju]