Përdoruesi diskutim:Sportishqiptar

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Sportishqiptar. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Sportishqiptar!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Sportishqiptar, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.


--Liridon 6 nëntor 2011 11:32 (CET)Reply[përgjigju]

Shi shi qeke tironc tina? ku e ke shpin? un tek selvia.afer bazes se fanatiksave. --Arensi 9 nëntor 2011 07:39 (CET)Reply[përgjigju]

Si je mër jahu![Redakto nëpërmjet kodit]

Or çun e ke lexu anapulla ate drejtshkrimin e shqipes,se kur eshte puna per fjale ndërkombëtare apo të njohura botërisht si Goethe apo Shakespeare atehere mbahet ajo forme dhe megjithe kongresine drejtshkrimit edhe te asaj konferences nja 10 vjet nga mbrapa prap se par ka nje pakt te pashkruar ne te gjithe zonen shqip-kuptuese,shkruese dhe folese qe fjala Evrope( se keshtue ka drejtshkrimi) te shkruhet Europe!!!!

Keshtue qe kthimi ne Uikipedia eshte i nxituar se gjermanet qe dubelvene e shkruajen wikipedia e lexojne vikipedia!--Flokarti 14 nëntor 2011 22:22 (CET)Reply[përgjigju]

Faleminderit po shqipen e njoh shume mire. Goethe dhe Shakespeare quhen Gete dhe Shekspir sipas kongresit te drejtshkrimit. Paktet e pashkruara nuk me interesojne fare, pasi shkojne kunder shqipes zyrtare. Sportishqiptar 17 nëntor 2011 19:51 (CET)Reply[përgjigju]


Faleminderit për komplimentin! E di që nuk kam qenë shumë aktiv kohët e fundit dhe vë re heqjen e yjeve nga dy artikujt që më përmende. Ke bërë mirë që i ke hequr, për shkak të arsyeve që ke treguar në faqjen e diskutimit. Yjet i vura sepse askush nuk po hidhte votën për artikuj që kishin një kohë të gjatë që ishin propozuar. Shpresoj që të ndodhë e kundërta kësaj radhe. --Pedanti 23 nëntor 2011 23:44 (CET)Reply[përgjigju]

E pse tall .... ti me komentin tim?[Redakto nëpërmjet kodit]

Un as te ofendova e as te shajta gjo. Te tregova nje afrimitet. Ske pse tall ..... sikur me qen un nai zhuls. Njs tu rrit nera, pa merak. --Arensi 28 nëntor 2011 21:34 (CET)Reply[përgjigju]

Te fortat e Sqwikit[Redakto nëpërmjet kodit]

Këtu ke edhe një ;) --Λeternus 29 nëntor 2011 00:26 (CET)Reply[përgjigju]

Do i futem punes te perkthej![Redakto nëpërmjet kodit]

Mbasi te ma falesh ti internetin ! Tani per ta ni ma sponsorison komshija! Po kur i derdhet kafja ma mbyll nga inati dhe une qe mos te me shkoje puna kot e hedh dhe pastaje punoj pak nga pak se edhe komshia nuk ka shume para qe te ngakoj nje here e shuem po kur ajo rrufit kafene te rruga kavajes une me vrap e ngakoj ne vikipedian shqip !kupton ti! --79.106.109.82 30 nëntor 2011 17:37 (CET)Reply[përgjigju]

Haha, me shkrive. Krijo nje akount se eshte me mire. Sportishqiptar 30 nëntor 2011 17:39 (CET)Reply[përgjigju]

Faleminderit per mbeshtetjen tuaj per artikullin Perikliu! Te falenderoj edhe per rregullimet qe u ben artikujve nga ana drejtshkrimore dhe gramatikore, sepse ndonjehere me shpetojne gabime te tilla!--Pedanti 2 dhjetor 2011 16:19 (CET)Reply[përgjigju]

Diskutimi ne kuvend[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Sportishqiptar

Doja te te sugjeroja, dhe jo te te mesoj as korixhoj ( ndoshta as keshille ), por pasi eshte hapur diskutimi para se te votoni, hidhi ni sy Wikipedia:Vini Re! dhe shihi aty rregullat kryesore. Ndersa ate qe propozon dicka kerkoj qe te te shpjegoj se cfar duhet te ndryshohet, nese ky propozues jam un, arensi, olsi, tfts ose dikush tjeter. Konkretisht, Un nuk kam fare asgje personale ndaj prozimit te per shqiptimin e titujve nga "tfts" por nuk eshte formuluar akoma ndryshimi ose propozimi. Gjithsesi mos behem si profesori ndaj studentit :) se ndoshta mund te jem me i ri se ju. Vota eshte e lire.--Liridon 3 dhjetor 2011 00:11 (CET)Reply[përgjigju]

Liridon, faleminderit. Kerkova mosmbrojtje per ate faqe qe ta permiresoj pak. Ajo faqe eshte pikenisje shume e mire per zgjerim rregullash.Sportishqiptar 5 dhjetor 2011 17:51 (CET)Reply[përgjigju]

Faleminderit Sportishqiptar për kandidaturën time si Kontrollues ! Resnjari

Ktheje te lutem te Sanxhaku Arvanit![Redakto nëpërmjet kodit]

U mendova gjate ne se duhej ti lija emrin Sanxhaku shqipatre apo Sanxhaku Arvanit. ne se themi shqipatr atehere ia kemi falur veriun mbi mat te tjereve ne se themi arvanit atehere i shtojme vlera dmth turqit e kuptuan jugun e me zgjerime deri ne mat si arvanitet pr edhe shqiptarte ne greai e ne cameri!

Votimet per Wiki-projektin UEJL 2012[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje Sportishqiptar,

Ne wikiprojektin e organizuar nga Wikimedia Maqedoni, Ministria e arsimit, dhe Universiteti i Europes Jug-Lindore ka perfunduar punimi i artikujve, jo aq i suksesshem sa pritej por shpresojme vitet e ardhshme te kontriboje me shume. Gjithsesi, ka nje kohe per tu votuar artikujt nga studentet dhe perdorues tjere te wikipedias, te votohet se cilet jane artikujt me te mire te punuar gjate ketij projekti. Secili perdorues ka te drejte te votoj 3 artikuj te ndryshem, dhe nese keni kohe shihni artikujt dhe vlersoni cilet jane me te mire.

Wikiprojekt: Wikipedia:WikiProjekt UEJL 2012
Votoni :Votimi për artikull më të mirë

--Liridon (diskutimet) 23 qershor 2012 11:43 (CEST)Reply[përgjigju]


Pershendetje mik i nderuar une kam kandiduarKoka11 për admin...[Redakto nëpërmjet kodit]

--Rrjedha 23 Shkurt 2015 10:10 (CET)Rrjedha, po kandidoj Koka11 për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin tim dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . me nderime PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 19:58 (CEST)Reply[përgjigju]