Jump to content

Përdoruesja diskutim:Bojana0891

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesen Bojana0891. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje Bojana0891! Mirëseedhe në Wikipedian e gjuhës shqipe!
Wikipedia është një enciklopedi e lirë. Kjo do të thotë se gjithkush mund të jap një kontribut personal duke ndihmuar me dijet e tij. Kontribo edhe ti vullnetarisht në projekt!
Fillimisht, për t'u njohur me hapat e para që duhet të bëjnë përdoruesit e rinj në Wikipedia, të rekomandojmë të klikosh këtu. Për ndihmë më të avancuar mund të shfletonsh edhe faqet ndihmëse në shqip, ose ato në anglisht. Për pyetje më të hollësishme duhet të kontaktosh Kuvendin, se aty zakonisht do të marrësh përgjigjet më të shpejta e më me vlerë. Ki parasysh se dërgimi apo shkarkimi i materialeve që cënojnë sado pak të drejtat e autorit është i pa pranueshëm. Në qoftë se do të dërgosh apo të shkarkosh një material të cilin ti e ke publikuar edhe në vende të tjera, rekomandohet të konsultohesh më parë me stafin drejtues.
Bojana0891, ti duhet të shkruash në gjuhën shqipe dhe të përdorësh gërmat Ë, Ç, ë, ç në fjalët e duhura. Artikujt duhen shkruar duke u bazuar nga parimi i pikëpamjes neutrale. Për çdo informacion apo paqartësi mund të pyesësh te Kuvendi një administrator ose një përdorues aktiv. Për këtë shiko "listën e ndryshimeve të fundit" (?). Për të hapur një diskutim të ri shtyp butonin (+) dhe fillo të shkruash tekstin. Mos harro që në fund të çdo mesazhi të lënë në faqet e diskutimit të firmosësh me ~~~~ ose edhe duke klikuar butonin përkatës tek shiriti i komandave. in line
Deutsch  -  English  -  Hrvatski  -  Nederlands
Mirëseerdhe Bojana0891! Wikipedianët të urojmë punë të mbarë dhe të suksesshme.
Informacione
1. Udhëzues
Udhëzues për fillestarët
2. Skedari
Rregullat e përdorimit të figurave
3. Sigurimi i cilësisë
Ndihmo dhe ti!
4. Ndihmë
Ndihmë në wikipedia
5. Faqja kryesore
Këtu diskutohen dhe merren vendime të rëndësishme
6. Ndihmë të shpejtë
Për punë në wikipedinë
7. Politikat e Wikipedias
Konflikt interesi ?Politikat e bllokimit !


Në lidhje me ankesën[Redakto nëpërmjet kodit]

E kontrollova, por unë nuk kam lidhje çka po thoni dhe madje nuk di si t'ju ndihmoj dhe po jua shpjegoj pse: IP-ja e fundit që ka redaktuar në atë artikull Eliza Dushku nuk më rezulton gjë të jetë e bllokuar (Speciale:Kontributet/178.132.221.27). Madje siç duket këtu unë i kam aprovuar ndreqjet tuaja. Ajo që mund të ketë ndodhur, por që nuk ka lidhje me ngjarje që më përkasim mua drejtëpërdrejtë, është se ju mund të jeni futur nga ndonjë rrjet me IP dinamike, që ndryshojnë me kalimin e kohës, dhe kjo IP që ju ka rënë rastësisht të ketë qenë e bllokuar (përkohësisht apo përgjithënjë) në sq.wiki apo globalisht në të gjitha wikit. Po tani duket se keni akses nëpërmjet llogarisë, kështu që nuk shikoj se ku është problemi... --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 27 prill 2015 16:31 (CEST)[përgjigjuni]

Për ta saktësuar. IP-ja që ka redaktuar tek Eliza Dushku nuk më rezulton gjë që të jetë bllokuar në këtë wiki. link. --Mr.Pseudo Ç'kemi!? 27 prill 2015 16:38 (CEST)[përgjigjuni]
Pershendetje Mr.Pseudo Bojanes i thashe une te kontaktonte duke qene se fillimisht kur ajo po perpiqej i doli qe ju i kishit bllokuar IP ose Username me arsyen ": Vendosje artikujsh SPAM + Fshirje artikujsh". Kemi bere dhe nje screenshot te problemin. Tani llogaria e saj eshte ne rregull mund te editoje normalisht. Besoj se problemin e ka pas IP sepse gjate kohes qe Bojana ka edituar artikullin ishte pjese e nje aktiviteti qe shume veta po editonin njekohesisht Wikipedian, dhe mund te kene qene user te tjere ne dhome pa u log-uar. Faleminderit :) Margott (diskutimet) 27 prill 2015 18:46 (CEST)[përgjigjuni]
Ok. IPja me të cilën ka redaktuar Bojana nuk ka qenë dhe nuk është e bllokuar. Bojana, për redaktimet e bëra deri më tani nuk është bllokuar asnjëherë. Tani, nëse mendoni akoma se unë kam bllokuar ndonjë IP tjetër (të grupit tuaj të punës), pa të drejtë, më tregoni se për cilën bëhet fjalë dhe e gjykojmë bashkë rastin; pa problem. :)--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 27 prill 2015 20:28 (CEST)[përgjigjuni]
Asnjera nga ne nuk mendon se ti ke bllokuar IP pa te drejte. Mendova une qe ke bere bllok duke qene se ajo fshiu pjese nga teksti ekzistues(pa dhene arsye pse) :). E gjetem gabimin, Bojana po perdorte internet nga nje usb eagle(te gjithe usb qe leshon eagle kane te njejten IP), sa here perpiqej te editonte kur ishte lidhur me kete USB i dilte ai mesazhi, qe username juaj eshte bllokuar nga Mr Pseudo(mos eshte dicka automatike). Bojana kishte bere dhe screenshoots, nqs deshiron ti shohesh me thuaj ku ti dergoj. Kerkoj ndjese per typoset, por jame ne celular :) Margott (diskutimet) 27 prill 2015 21:02 (CEST)[përgjigjuni]
Nuk më nevojiten. :)--Mr.Pseudo Ç'kemi!? 27 prill 2015 21:19 (CEST)[përgjigjuni]