Pailharès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pailharès
Komunë
noform
Pamje nga Pailharès
Vendndodhja
Pailharès is located in Franca
Pailharès
Pailharès
45°04′42″V 4°33′56″L / 45.078333333333°V 4.5655555555556°L / 45.078333333333; 4.5655555555556Koordinatat: 45°04′42″V 4°33′56″L / 45.078333333333°V 4.5655555555556°L / 45.078333333333; 4.5655555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19.69 km2
Popullsia 268 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07410
INSEE 07170


Pailharès është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Pailharès ka një popullsi prej 268 banorë dhe sipërfaqe 19.69 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Pailharès – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale