Paray-le-Frésil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paray-le-Frésil
Komunë
noform
Pamje nga Paray-le-Frésil
Vendndodhja
Paray-le-Frésil is located in Franca
Paray-le-Frésil
Paray-le-Frésil
46°39′21″V 3°36′40″L / 46.655833333333°V 3.6111111111111°L / 46.655833333333; 3.6111111111111Koordinatat: 46°39′21″V 3°36′40″L / 46.655833333333°V 3.6111111111111°L / 46.655833333333; 3.6111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.3 km2
Popullsia 386 banorë
Dendësia 10 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03230
INSEE 03203


Paray-le-Frésil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Paray-le-Frésil ka një popullsi prej 386 banorë dhe sipërfaqe 37.3 km², me një dendësi prej 10 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Paray-le-Frésil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale