Paray-sous-Briailles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paray-sous-Briailles
Komunë
noform
Pamje nga Paray-sous-Briailles
Stema_figura
Vendndodhja
Paray-sous-Briailles is located in Franca
Paray-sous-Briailles
Paray-sous-Briailles
46°17′25″V 3°21′54″L / 46.290277777778°V 3.365°L / 46.290277777778; 3.365Koordinatat: 46°17′25″V 3°21′54″L / 46.290277777778°V 3.365°L / 46.290277777778; 3.365
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.18 km2
Lartësia 234 m (m.n.d.)
Popullsia 644 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03500
INSEE 03204


Paray-sous-Briailles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Paray-sous-Briailles ka një popullsi prej 644 banorë dhe sipërfaqe 22.18 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Paray-sous-Briailles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale