Paulo Futre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Paulo Futre
Të dhënat personale
Emri i plotëPaulo Futre
Data e lindjes (1966-02-28) 28 Shkurt, 1966 (54 vjeç)
Vendi i lindjesMontijo, Portugalia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1983-1984Sporting Portugal
1984-1987Porto
1987-1992Atlético Madrid
1993Benfica
1993Olympique Marseille
1994-1995Reggiana
1995-1996Milan
1996-1997West Ham United
1997-1998Atlético Madrid
1998Yokohama Flügels
Ekipi kombëtar
1983–1995Flag of Portugal.svg Portugalia41(6)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Paulo Futre (lindur më 28 Shkurt 1966) është një ish-futbollist portugez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin portugez ka luajtur 41 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Portugal.svg Portugalia
Vite Ndeshje Gola
1983 1 0
1984 4 0
1985 4 1
1986 4 0
1987 2 0
1988 1 0
1989 4 1
1990 1 0
1991 8 2
1992 3 0
1993 8 2
1994 0 0
1995 1 0
Gjithsej 41 6

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]