Payzac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Payzac
Komunë
noform
Pamje nga Payzac
Vendndodhja
Payzac is located in Franca
Payzac
Payzac
44°27′14″V 4°09′11″L / 44.453888888889°V 4.1530555555556°L / 44.453888888889; 4.1530555555556Koordinatat: 44°27′14″V 4°09′11″L / 44.453888888889°V 4.1530555555556°L / 44.453888888889; 4.1530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.7 km2
Popullsia 535 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07230
INSEE 07171


Payzac është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Payzac ka një popullsi prej 535 banorë dhe sipërfaqe 13.7 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Payzac (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale