Peaugres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peaugres
Komunë
noform
Pamje nga Peaugres
Vendndodhja
Peaugres is located in Franca
Peaugres
Peaugres
45°17′11″V 4°43′42″L / 45.286388888889°V 4.7283333333333°L / 45.286388888889; 4.7283333333333Koordinatat: 45°17′11″V 4°43′42″L / 45.286388888889°V 4.7283333333333°L / 45.286388888889; 4.7283333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.44 km2
Popullsia 1963 banorë
Dendësia 136 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07172


Peaugres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Peaugres ka një popullsi prej 1963 banorë dhe sipërfaqe 14.44 km², me një dendësi prej 136 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Peaugres – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale