Peyraud

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Peyraud
Komunë
noform
Pamje nga Peyraud
Stema_figura
Vendndodhja
Peyraud is located in Franca
Peyraud
Peyraud
45°18′11″V 4°47′16″L / 45.303055555556°V 4.7877777777778°L / 45.303055555556; 4.7877777777778Koordinatat: 45°18′11″V 4°47′16″L / 45.303055555556°V 4.7877777777778°L / 45.303055555556; 4.7877777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.96 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 537 banorë
Dendësia 90 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07340
INSEE 07174


Peyraud është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Peyraud ka një popullsi prej 537 banorë dhe sipërfaqe 5.96 km², me një dendësi prej 90 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Peyraud – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale