Pierrefitte-sur-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pierrefitte-sur-Loire
Komunë
noform
Pamje nga Pierrefitte-sur-Loire
Vendndodhja
Pierrefitte-sur-Loire is located in Franca
Pierrefitte-sur-Loire
Pierrefitte-sur-Loire
46°30′23″V 3°48′58″L / 46.506388888889°V 3.8161111111111°L / 46.506388888889; 3.8161111111111Koordinatat: 46°30′23″V 3°48′58″L / 46.506388888889°V 3.8161111111111°L / 46.506388888889; 3.8161111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.36 km2
Popullsia 508 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03470
INSEE 03207


Pierrefitte-sur-Loire është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Pierrefitte-sur-Loire ka një popullsi prej 508 banorë dhe sipërfaqe 25.36 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pierrefitte-sur-Loire – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale