Planeti xhuxh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Planetët xhuxhi janë Cerusi dhe Plutoni. Cerusi nuk përmendet sepse është me i vogël se Plutoni ndërsa Plutoni gjithashtu edhe te shume i vogël dhe eshte fshire edhe ai nga lista e planetëve.👽