Planzolles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Planzolles
Komunë
noform
Pamje nga Planzolles
Vendndodhja
Planzolles is located in Franca
Planzolles
Planzolles
44°29′08″V 4°09′15″L / 44.485555555556°V 4.1541666666667°L / 44.485555555556; 4.1541666666667Koordinatat: 44°29′08″V 4°09′15″L / 44.485555555556°V 4.1541666666667°L / 44.485555555556; 4.1541666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.41 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07230
INSEE 07176


Planzolles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Planzolles ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 5.41 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Planzolles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale