Plats

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Plats
Komunë
noform
Pamje nga Plats
Vendndodhja
Plats is located in Franca
Plats
Plats
45°00′36″V 4°46′56″L / 45.01°V 4.7822222222222°L / 45.01; 4.7822222222222Koordinatat: 45°00′36″V 4°46′56″L / 45.01°V 4.7822222222222°L / 45.01; 4.7822222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.25 km2
Popullsia 820 banorë
Dendësia 50 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07300
INSEE 07177
Faqja Zyrtare http://www.plats.fr


Plats është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Plats ka një popullsi prej 820 banorë dhe sipërfaqe 16.25 km², me një dendësi prej 50 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Plats – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale