Pont-de-Labeaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pont-de-Labeaume
Komunë
noform
Pamje nga Pont-de-Labeaume
Vendndodhja
Pont-de-Labeaume is located in Franca
Pont-de-Labeaume
Pont-de-Labeaume
44°39′57″V 4°17′20″L / 44.665833333333°V 4.2888888888889°L / 44.665833333333; 4.2888888888889Koordinatat: 44°39′57″V 4°17′20″L / 44.665833333333°V 4.2888888888889°L / 44.665833333333; 4.2888888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.66 km2
Popullsia 584 banorë
Dendësia 125 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07380
INSEE 07178


Pont-de-Labeaume është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Pont-de-Labeaume ka një popullsi prej 584 banorë dhe sipërfaqe 4.66 km², me një dendësi prej 125 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pont-de-Labeaume – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale