Pourchères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pourchères
Komunë
Vendndodhja
Pourchères is located in Franca
Pourchères
Pourchères
44°44′49″V 4°30′23″L / 44.746944444444°V 4.5063888888889°L / 44.746944444444; 4.5063888888889Koordinatat: 44°44′49″V 4°30′23″L / 44.746944444444°V 4.5063888888889°L / 44.746944444444; 4.5063888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.64 km2
Popullsia 148 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07179


Pourchères është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Pourchères ka një popullsi prej 148 banorë dhe sipërfaqe 7.64 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pourchères – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale