Préaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Préaux
Komunë
noform
Pamje nga Préaux
Vendndodhja
Préaux is located in Franca
Préaux
Préaux
45°08′34″V 4°39′48″L / 45.142777777778°V 4.6633333333333°L / 45.142777777778; 4.6633333333333Koordinatat: 45°08′34″V 4°39′48″L / 45.142777777778°V 4.6633333333333°L / 45.142777777778; 4.6633333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.33 km2
Lartësia 530 m (m.n.d.)
Popullsia 669 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07290
INSEE 07185


Préaux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Préaux ka një popullsi prej 669 banorë dhe sipërfaqe 22.33 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Préaux (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale