Prémilhat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prémilhat
Komunë
noform
Pamje nga Prémilhat
Stema_figura
Vendndodhja
Prémilhat is located in Franca
Prémilhat
Prémilhat
46°18′48″V 2°32′08″L / 46.313333333333°V 2.5355555555556°L / 46.313333333333; 2.5355555555556Koordinatat: 46°18′48″V 2°32′08″L / 46.313333333333°V 2.5355555555556°L / 46.313333333333; 2.5355555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.12 km2
Popullsia 2408 banorë
Dendësia 114 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03410
INSEE 03211


Prémilhat është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Prémilhat ka një popullsi prej 2408 banorë dhe sipërfaqe 21.12 km², me një dendësi prej 114 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prémilhat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale