Prades

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prades
Komunë
noform
Pamje nga Prades
Vendndodhja
Prades is located in Franca
Prades
Prades
44°38′17″V 4°18′51″L / 44.638055555556°V 4.3141666666667°L / 44.638055555556; 4.3141666666667Koordinatat: 44°38′17″V 4°18′51″L / 44.638055555556°V 4.3141666666667°L / 44.638055555556; 4.3141666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.79 km2
Popullsia 1224 banorë
Dendësia 125 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07380
INSEE 07182
Faqja Zyrtare http://www.pradesardeche.fr


Prades është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Prades ka një popullsi prej 1224 banorë dhe sipërfaqe 9.79 km², me një dendësi prej 125 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prades (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale