Pradons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pradons
Komunë
noform
Pamje nga Pradons
Vendndodhja
Pradons is located in Franca
Pradons
Pradons
44°28′28″V 4°21′32″L / 44.474444444444°V 4.3588888888889°L / 44.474444444444; 4.3588888888889Koordinatat: 44°28′28″V 4°21′32″L / 44.474444444444°V 4.3588888888889°L / 44.474444444444; 4.3588888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Popullsia 457 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07120
INSEE 07183


Pradons është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Pradons ka një popullsi prej 457 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pradons – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale