Pranles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pranles
Komunë
noform
Pamje nga Pranles
Vendndodhja
Pranles is located in Franca
Pranles
Pranles
44°46′20″V 4°34′33″L / 44.772222222222°V 4.5758333333333°L / 44.772222222222; 4.5758333333333Koordinatat: 44°46′20″V 4°34′33″L / 44.772222222222°V 4.5758333333333°L / 44.772222222222; 4.5758333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.49 km2
Popullsia 464 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07184
Faqja Zyrtare http://www.pranles.fr


Pranles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Pranles ka një popullsi prej 464 banorë dhe sipërfaqe 29.49 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Pranles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale