Privas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Privas
Komunë
noform
Pamje nga Privas
Stema_figura
Vendndodhja
Privas is located in Franca
Privas
Privas
44°44′06″V 4°35′57″L / 44.735°V 4.5991666666667°L / 44.735; 4.5991666666667Koordinatat: 44°44′06″V 4°35′57″L / 44.735°V 4.5991666666667°L / 44.735; 4.5991666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Kryetari Yves Chastan
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.14 km2
Lartësia 294 m (m.n.d.)
Popullsia 8305 banorë
Dendësia 684 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07000
INSEE 07186
Faqja Zyrtare http://www.mairie-privas.fr


Privas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Privas ka një popullsi prej 8305 banorë dhe sipërfaqe 12.14 km², me një dendësi prej 684 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Privas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale