Prunet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prunet
Komunë
noform
Pamje nga Prunet
Vendndodhja
Prunet is located in Franca
Prunet
Prunet
44°35′50″V 4°15′39″L / 44.597222222222°V 4.2608333333333°L / 44.597222222222; 4.2608333333333Koordinatat: 44°35′50″V 4°15′39″L / 44.597222222222°V 4.2608333333333°L / 44.597222222222; 4.2608333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.81 km2
Popullsia 133 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07110
INSEE 07187


Prunet është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Prunet ka një popullsi prej 133 banorë dhe sipërfaqe 8.81 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Prunet (Ardèche) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale