Qeni Rokstar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Qeni Rokstar
Regjia ngaAsh Brannon
Skenari nga
 • Ash Brannon
 • Kurt Voelker
Historia nga
Bazuar nëTibetan Rock Dog nga Zheng Jun
Prodhuesi
 • Amber Wang
 • David B. Miller
 • Rob Feng
 • Joyce Lou
 • Zheng Jun
Luajnë
Montazhi
 • Ivan Bilancio
 • Ed Fuller
MuzikaRolfe Kent[1]

Kompanitë prodhuese
Shpërndarë nga
Data e publikimit
8 korrik 2016 (Kina)
24 shkurt 2017 (ShBA)
Kohëzgjatja
89 minuta
Shtetet
Gjuhët
 • Anglisht
 • Mandarin
Buxheti$60 milion[3]
Fitimi$24.1 milion[4]

Qeni Rokstar (anglisht: Rock Dog) është një film animuar, bazuar në romanin grafik Tibetan Rock Dog nga Zheng Jun. Prodhuar nga Huayi Tencent Entertainment Company për Summit Premiere me prodhim animim nga Mandoo Pictures, lëshuar më 8 korrik 2016Kina[5] dhe më 24 shkurt 2017Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 1. ^ "Rolfe Kent Scoring 'Tibetan Rock Dog'" (në anglisht). Film Music Reporter. 19 mars 2015. Marrë më 4 gusht 2015.
 2. ^ "Rock Dog". Box Office Mojo (në anglisht).
 3. ^ Ryan, Fergus (6 korrik 2016). "Is Wanda Sabotaging Huayi's 'Rock Dog's Box Office Chances?". China Film Insider (në anglisht). Marrë më 7 janar 2018.
 4. ^ "Rock Dog". The Numbers (në anglisht). Marrë më 13 korrik 2018.
 5. ^ "摇滚藏獒 (2016)". movie.douban.com (në kinezisht). douban.com.{{cite web}}: Mirëmbajtja CS1: Gjendja e adresës (lidhja)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]