Quinssaines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quinssaines
Qytet
Vendndodhja
Quinssaines is located in Franca
Quinssaines
Quinssaines
46°19′38″V 2°30′37″L / 46.327222222222°V 2.5102777777778°L / 46.327222222222; 2.5102777777778Koordinatat: 46°19′38″V 2°30′37″L / 46.327222222222°V 2.5102777777778°L / 46.327222222222; 2.5102777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.37 km2
Dendësia 56 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 03212


Quinssaines është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Quinssaines ka një popullsi prej 1430 banorë dhe sipërfaqe 25.37 km², me një dendësi prej 56 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Quinssaines – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale