Quintenas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Quintenas
Komunë
noform
Pamje nga Quintenas
Vendndodhja
Quintenas is located in Franca
Quintenas
Quintenas
45°11′20″V 4°41′15″L / 45.188888888889°V 4.6875°L / 45.188888888889; 4.6875Koordinatat: 45°11′20″V 4°41′15″L / 45.188888888889°V 4.6875°L / 45.188888888889; 4.6875
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14 km2
Popullsia 1495 banorë
Dendësia 107 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07290
INSEE 07188


Quintenas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Quintenas ka një popullsi prej 1495 banorë dhe sipërfaqe 14 km², me një dendësi prej 107 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Quintenas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale