Rôni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rôni
Të dhënat personale
Emri i plotëRoniéliton Pereira Santos
Data e lindjes (1977-04-28) 28 Prill, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesAurora do Tocantins, Brazili
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996São Paulo
1997-2000Fluminense
2001Al-Hilal
2001-2002Fluminense
2003-2004Rubin Kazan
2004-2005Krylia Sovetov
2005Rubin Kazan
2005-2006Goiás
2006-2007Atlético Mineiro
2007Flamengo
2007Cruzeiro
2008Yokohama F. Marinos
2008Gamba Osaka
2009Santos
2009-2010Fluminense
2010-2011Vila Nova
2012Anapolina
Ekipi kombëtar
1999Flag of Brazil.svg Brazili5(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Rôni (lindur më 28 Prill 1977) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 5 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1999 5 2
Gjithsej 5 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]