Reugny, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Reugny, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Reugny, Indre-et-Loire shiko Reugny.


Reugny
Komunë
noform
Pamje nga Reugny
Vendndodhja
Reugny is located in Franca
Reugny
Reugny
46°27′43″V 2°36′53″L / 46.461944444444°V 2.6147222222222°L / 46.461944444444; 2.6147222222222Koordinatat: 46°27′43″V 2°36′53″L / 46.461944444444°V 2.6147222222222°L / 46.461944444444; 2.6147222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.66 km2
Popullsia 263 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03190
INSEE 03213


Reugny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Reugny ka një popullsi prej 263 banorë dhe sipërfaqe 7.66 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Reugny (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale